FA EN

سخن مدیرعامل

از حضور و آغاز به فعالیت چند کارآفرین متعهد و دلسوز در یکی از شهرهای مرکزی ایران قریب به پنجاه سال می گذرد. کارآفرینانی که با هدف احداث واحدهای آموزشی و فرهنگی در این منطقه مشغول به فعالیت شدند و در طی سال ها تلاش و فعالیت، بیش از یکصد واحد آموزشی در شهرهای گلپایگان،خوانسار،خمین و روستاهای اطرافشان ساختند و به جرات میتوان گفت که تاثیر مستقیم و چشمگیری در ارتقای سطح سواد و فرهنگ آن منطقه داشته اند.

شرکت انهار پس از فراز و نشیب های بسیار و تحولات دوران انقلاب با شروع مجدد فعالیت ها، به راه خود ادامه داده و امیدوار است یکی از شرکت هایی باشد که حضور و فعالیت یکصد ساله خود در ایران را جشن بگیرد. پس از انتقال دفتر مرکزی به تهران و گسترش نوع فعالیت ها و با اجرایی کردن قسمت هایی، هرچند اندک، از برنامه گازرسانی در محدوده شهر گلپایگان و اطراف آن و با تایید صلاحیت از سوی شرکت ملی گاز، در مناقصات آن شرکت و فعالیت جدید خود را آغاز کرده است.

شایان ذکر است این شرکت فعالیت و همکاری با مجموعه های دیگر از وزارت نفت، همچون شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران و شرکت ملی پتروشیمی را نیز در کارنامه خود ثبت نموده است، اما لازم است به دلایل موفقیت شرکت طی تمامی سال های فعالیت خود توجه ویژه شود.

موسسان انهار از افرادی معتمد و متعهد بودند که تلاش و فعالیتشان فقط برای سودآوری نبوده است، در واقع هدف اصلی آنها تلاش برای تاسیس مراکز آموزشی و اشتغال زایی بوده که لازمه آن احترام همه جانبه به حقوق شرکای کاری است، بنابراین از ابتدا با شرطی ساده هویت و آینده خود را بیمه نموند یعنب ایجاد و کسب اعتبار با پای بندی به تعهدات خود با دیگران می توان گفت که این روند تا به امروز ادامه دارد و همه پرسنل اجرایی و مدیریتی به آن پای بندند و تعهد در قبول مسِئولیت های اجتماعی به یکی از شاخصه های اصلی در شرکت تبدیل شده است.

احترام گذاشتن به منابع انسانی، به عنوان بزرگترین سرمایه یک بنگاه اقتصادی، پذیرش تعهد در چارچوب های سازمانی دیگر، تلاش برای ایجاد سازمانی پویا و بروز رسانی آن بصورت جمعی و خودکار و در نهایت بازاریابی حرفه ای شرایط موفقیت و امکان ادامه راه را فراهم کرده است. با توجه و اشاره به اقدامات صورت گرفته می توان با افتخار اشاره کرد که تمرکز اصلی و همیشگی بیشتر فعالیت های اجرایی شرکت انهار بر مناطق محروم و آسیب دیده بوده است، بطوری که اکنون احداث مجموعه های آموزشی و فرهنگی در این مناطق از برنامه های متداول این شرکت است.

شرکت انهار در سه دهه گذشته از بنگاهی کوچک و محلی به یکی از از شرکت های موفق و تایید شده در بیشتر زمینه های فعالیت در صنعت گاز کشور تبدیل شده است که این موفقیت بزرگ جز با تلاش شبانه روزی و همت بلند همکاران و مدیران میسر نمی شد.

تامین رفاه و امنیت شغلی اعضای سازمان، از دغدغه های دائمی واحدهای اداری و منابع انسانی شرکت محسوب میشود و آموزش پرسنل در حوزه های محیط زیست،سلامت و امنیت در محیط کار به طور دائم در حال انجام و بروزرسانی است.

حال، در این شرایط کاری بسیار سخت و دشوار کاری ناشی از تحریم ها ، ما همچنان بر اساس وظیفه ملی و میهنی خود نه تنها دست از تلاش و فعالیت نمیکشیم بلکه با امیدواری کامل به آینده می نگریم و آغاز فعالیت در بخش های پتروشیمی کشور و همچنین شروع بکار در احداث خط انتقال گاز 56اینچ، گواه این ادعاست. اما لازم است با تعیین استراتژی های بلند مدت و ترسیم روشهای متکی بر واقعیت در میان مدت به اهداف سازمان توجه مجدد شود تا بتوانیم یکصد سالگی انها را در بخش های داخلی و خارجی جشن بگیریم و بی هیچ تردیدی این اتفاق خواهد افتاد.

امیدواریم شاغلان جوان و پرشور این شرکت با توکل به خدا و عشق به تداوم نگهداری میراث آن، با انتقال تجارب و دستاوردهایی که تاکنون داشته اند، افتخاری برای خود و سرافرازی برای کشور عزیزمان ایران را در تاریخچه بخش خصوصی مهندسی و پیمانکاری به ارمغان آورند.

درپایان یاد و حضور دوتن ار موسسان شرکت انهار را که دیگر در میان ما نیستند را گرامی میداریم.